Úvodní stranka » Doprava

Doprava

Autobus Všechny ceny uvedené v katalogu jsou kalkulovány bez dopravy. Příplatek za dopravu je cca 2700,–Kč / osobu a bude upřesňován.

Pokud je doprava zajišťována našimi smluvními dopravci, je uskutečňována luxusními autobusy zahraniční výroby. Obvyklé vybavení autobusu tvoří: klimatizace, kávovar, lednice, video, sklopná sedadla, ABS, retardér. Druh autobusu závisí na počtu klientů. Odjezdy na zájezd z Prahy jsou v pátek v odpoledních hodinách (doba a místo odjezdu je upřesňováno ve voucheru). Příjezd do střediska bývá v ranních hodinách v sobotu. Odjezd ze střediska je většinou v sobotu kolem 16:00 až 17:00 hod. Místo a doba odjezdu ze střediska bývá upřesňována na místě.

Maximální čekací doba na opozdilce je 15 minut. Během cesty budou prováděny 15–20 min. bezpečnostní přestávky pro řidiče a hygienické zastávky pro klienty na odpočívadlech vybavených WC v rozmezí cca 4 hodin. Během těchto zastávek budete mít možnost zakoupit si teplé i studené nápoje.

Během cesty platí zákaz požívání alkoholických nápojů. Podnapilé osoby má právo řidič nebo vedoucí zájezdu vyloučit z přepravy bez nároku na náhradu.

Omezení zavazadel

Vzhledem k tomu, že počet a velikost zavazadlových prostorů v autobusech jsou limitovány, že autobusy i vleky nesmějí být z důvodů bezpečnosti přepravy osob přetěžovány, že chceme udržet určitou kulturu cestování, rozhodli jsme se omezit počet a velikost přepravovaných zavazadel každého účastníka zájezdu. Během dopravy, především v alpských oblastech, kde autobusy zdolávají značné převýšení, nelze riskovat zdraví klientů a ostatních účastníků silničního provozu a případné technické problémy způsobené přetížením autobusů a vleků.

Každý účastník má nárok na přepravu zdarma 1 kusu kufru nebo tašky střední velikosti o max. hmotnosti 20 kg v zavazadlovém prostoru, tašky malé až střední velikosti s jídlem do hmotnosti max. 15 kg / tuto tašku si berete jako příruční zavazadlo do prostoru pro cestující /, 1 pár lyží nebo snowboard a 1 pár lyžařských bot.

Krosny a batohy s konstrukcí jsou pro přepravu nevhodné a nebudou přepraveny. Basy a kartóny alkoholických nápojů a limonád nelze přepravovat a budou vyloučeny z přepravy!!

Ostatní zavazadla lze přepravovat jen po dohodě s CK a po úhradě za přepravu:

cestovní lednice 100,– Kč
taška středních rozměrů, další lyže, snowboard 300,– Kč
padák 600,– Kč

Každé zavazadlo bude opatřeno visačkou dopravce, kterou klient dostane před nástupem do autobusu.

VLASTNÍ DOPRAVA

Dopravní značení Modré dopravní značky značí dálnici. Zelené dopravní značky značí čtyřpruhové dálkové tahy a rychlostní silnice. Bílé dopravní značky značí silnice a místní cíle.

Mýtné Používání francouzských dálnic podléhá mýtu. Na začátku placeného úseku obdržíte z automatu lístek, který při na další mýtnici (péage) či na výjezdu z dálnice zaplatíte hotově nebo kreditní kartou Visa nebo MasterCard, ne kartou typu Maestro atp. Pozor na vjetí do bran, které jsou označeny „t“, jedná se o abonentní systém, který se jmenuje Liber-t. Francouzská dálniční síť je provozována různými společnostmi, systém placení je ale stejný. Cena na 100 km bývá na normálních úsecích cca 6 Euro, na náročnějších dálnicích to bývá dvojnásobek a více. Existují i dálnice bez poplatku, například se jedná o části dálnic A 20, A 25, A 75, A 84 a další.

  • pro případ nouze jsou ve Francii na dálnicích a podél hlavních silnic každé 2 km oranžové nouzové telefony, z nichž je možné volat policii nebo oficiální asistenční službu, která má příslušný úsek na starosti. Na dálnici motoristé nemohou žádat o pomoc svou asistenční službu.

Poplatky za pomoc jsou pevné a jsou určené vládou: po – pa 8.00 – 18.00 oprava na místě do 30 min nebo odtah do servisu 113 EUR vozidlo do 1,8 t, 140 EUR vozidlo 1,8 – 3,5 t po – pa 18.00 – 8.00, so, ne a státní svátky oprava na místě do 30 min nebo odtah do servisu 169,5 EUR vozidlo do 1,8 t, 210 EUR vozidlo 1,8 – 3,5 t

  • dálnice jsou vybaveny signálními značkami, které podávají informace o provozu a podmínkách na dálnici
  • motoristé v nouzi mohou volat o víkendu na telefonní číslo 0200 8080 od 18.00 hodin v pátek do 22.00 hodin v neděli. Během týdne mohou využívat telefonní číslo 09–774 76400 po celých 24 hodin.

Alpské průsmyky od severu na jih du Petit Saint-Bernard, Bourg-St-Maurice – Courmayeur, konec října do pol. června des Aravis, La Clusaz – Flumet, konec listopadu do konce března de l´Iseran, Val d´Isere – Lanslebourg, říjen až začátek července du Mont-Cenis, Modane – Susa, začátek listopadu až polovina května du Galibier, Valloire – Briancon, pol. října až konec června du Lautaret, Grenoble – Briancon, nepravidelně de l´Izoard, Brinacon – Cateau-Queyras, konec října až začátek července de Vars, Var – Barcelonnette, prosinec až březen de Larche, Barcelonnette – Cuneo, nepravidelně de Restefond, Barcelonnette – St.Etienne-de Tinée, říjen až začátek července d´Allos, Barcelonnette – Colmars, začátek listopadu až pol. června de la Cayolle, Barcelonnette – Guillaumes, listopad až květen Tunnel de Tende, Nice – Cuneo, nepravidelně

Aktuální informace k zimním uzavírkám v alpských zemích najdete také na www.alpen-journal.de/…npa­esse.html

Tunely

Tunel Mont-Blanc Tento silniční tunel zajišťuje celoročně spojení mezi Francií (blízko Chamonix) a Itálii (Entréves). V tunelu je povolena max. rychlost 70 km/h (min. 50 km/h)a z bezpečnostních důvodů jsou stanoveny min. odstupy 150 m. Dodržování těchto pravidel hlídá v 11,6 km dlouhém tunelu 16 radarů a 120 videokamer! Řidiči, kteří jsou přistiženi při porušení předpisů, dostanou při výjezdu z tunelu pokutu. Poplatky jedna cesta zpáteční motocykly s nebo bez postranního vozíku 22,00 EUR 27,60 EUR vozidlo a jízdní souprava s výškou na přední nápravě do 1,30 m a celkovou výškou do 2 m 33,20 41,40 vozidlo a jízdní souprava, která není ve výše uvedené kategorii a s celkovou výškou do 3 m 44,00 55,20

Zpáteční lístek je platný po 7 dní ode dne užití. Více informací najdete na http://www.tun­nelmb.com

Tunel Fréjus Tunel Fréjus je otevřen pro osobní a nákladní vozidla. Je dlouhý 12,8 km a spojuje Modane (Francie) s Bardonecchia v Itálii. Poplatky v EUR jedna cesta zpáteční motocykly s nebo bez postranního vozíku 22,00 27,60 vozidlo a jízdní souprava s výškou na přední nápravě do 1,30 m a celkovou výškou do 2 m 33,20 41,40 vozidlo a jízdní souprava, která není ve výše uvedené kategorii a s celkovou výškou do 3 m 44,00 55,20

Zpáteční lístky jsou platné do půlnoci 7. dne po dni vydání. Dostupné jsou také sezónní lístky pro 10 a 50 jednotlivých cest během období 2 let. Minimální rychlost v tunelu je 60 km/h a maximální rychlostní limit 70 km/h. Více informací najdete na http://www.tun­neldufrejus.com

Nehody Účastníci dopravní nehody jsou povinni prokázat vzájemně svoji totožnost. V případě, že dojde ke zranění, musí být k nehodě zavolána policie. Záznam o dopravní nehodě Protokol musí být kompletní a podepsán všemi stranami, které se účastnily na dopravní nehodě. Tísňová volání: Policie….….17 Am­bulance…...15 Ha­siči….…..18….­.nebo obecně 112 pro všechny.

Pokuty Francouzští policisté jsou oprávněni udělit blokovou pokutu na místě až do výše 375 EUR. Pokuty za nedodržení pravidel silničního provozu jsou vysoké a policie vyžaduje zaplacení na místě. Jakákoliv snaha o snížení pokuty je bezpředmětná. Používání antiradaru (zařízení na zjištění policejního radaru) je ve Francii zakázáno a trestáno vysokou pokutou až 1500 EUR.

Minimální a maximální pokuty: Standardní pokuty jsou rozděleny do čtyř kategorií podle závažnosti přestupků. Mohou být sníženy, jestliže jsou zaplaceny do patnácti dnů nebo zvýšeny, jestliže nejsou zaplaceny do čtyřicetipěti dnů.

pokuta 1. třída 2. třída 3. třída 4. třída 5. třída* standardní 11 EUR 35 EUR 68 EUR 135 EUR – snížená – 22 EUR 45 EUR 90 EUR – zvýšená 33 75 EUR 180 EUR 375 EUR – maximální 38 150 EUR 450 EUR 750 EUR 1 500**

  • Platební systém snížených pokut podle doby zaplacení se nevztahuje na přestupky zařazené do 5. třídy.

** V případě po sobě následujících dopravních přestupků, může pokuta dosáhnout maximální částky až 3 000 EUR.


Jsme na skypu,
zavolejte nám!
ckmaxitour